Zakończyliśmy swoją pierwszą rundę w rozgrywkach III ligi kobiet. Rozgrywając 10 spotkań w 9 z nich byliśmy zespołem który na swoim koncie mógł dopisać 3 pkt. Niestety 10 spotkanie przegraliśmy. Bilans naszych rozgrywek to 45 zdobytych, 18 bramek straconych. Zapraszamy na podsumowanie pierwszej historycznej dla naszego klubu rundy jesiennej sezonu 2018/2019.

1. Liczby naszych zawodniczek !

Nasza bramkarka Katarzyna Rychel oraz kapitan Agata Polowczyk rozegrały wszystkie spotkanie w pełnym wymiarze czasowym (800 minut), zaraz za nimi plasują się Dobrusia Skorupska(730), Julia Sierpowska(715) oraz Klaudia Łuczak (701). Systematyczne występy mają za sobą również Julia Kołodziejczak(609), Wiktoria Podworska(567), Małgorzata Prucińska(550), Weronika Berus(522), Wiktoria Łyszczak(506), Klaudia Grońska(443), Wiktoria Poślednik(369). Wszystkie nasze zawodniczki spędziły na boisku minimum sto minut.

To co w piłce nożnej najważniejsze czyli gole.
Dobrusia Skorupska nasza napastniczka wywiązuje się ze swojej roli wzorowo i w każdym meczu strzeliła co najmniej jedną bramkę. Przez całą rundę zdobyła aż 18 goli. Julia Sierpowska – 7 bramek, Klaudia Grońska – 6 bramek, Wiktoria Podworska – 3 bramki, Agata Polowczyk, Izabela Chuda, Maria Bzodek – 2 bramki, Julia Kordus, Małgorzata Prucińska – 1 bramka.

2. Doświadczenie i pierwsze kroki.

Agata Polowczyk i Małgorzata Prucińska to najbardziej doświadczone zawodniczki, które występowały w drużynach kobiecych w Środzie Wlkp i Łodzi. W trakcie rozgrywek dołączyła od nas Magdalena Ciesielska, która ma za sobą występy w Ekstralidze kobiet. To od tych zawodniczek najwięcej uczy się nasz młody zespół. Swoje doświadczenie zebrane w rozgrywkach chłopięcych wniosła również Julia Sierpowska i Klaudia Grońska. Dużą role odegrały też nasze juniorki Julia Kołodziejczak, Klaudia Łuczak i Dobrusia Skorupska były pewnymi punktami podczas naszych zmagań. Pozostałe dziewczyn w drużynie to nowicjuszki, które z zaangażowaniem trenują i zdobywają doświadczenia w meczach ligowych. Kasia Rychel, Weronika Berus, Wiktoria Łyszczak, Wiktoria Podworska, Maria Bzodek, Maria Niemczyk, Zuzanna Nowak, Wiktoria Poślednik, Dominika Dorsz, Julia Kordus, Izabela Chuda i Zofia Kręgielczak to zawodniczki które po przez systematyczny trening i grę w meczach ligowych kształtują się na bardzo dobre piłkarki.

3. Lider i co dalej ?

Zimę spędzimy na fotelu lidera- co nas bardzo cieszy, nie zamierzamy jednak spocząć na laurach. Celem klubu, drużyny jest awans do II ligi i zamierzamy konsekwentnie dążyć do tego celu. Jesteśmy beniaminkiem ligi, jednak widać że zaangażowanie zawodniczek, kadry trenerskiej jak i władz klubu zaczynają przynosić wymierne efekty.

Zdajemy sobie sprawę, iż nie będzie to łatwe mamy jednak nadzieję, że sumiennie przepracowany okres przygotowawczy -obóz zimowy, spotkania integracyjne, planowane wzmocnienia, pozwolą na utrzymanie pozycji lidera. Sukces jednak to nie tylko ciężka praca, to również poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji. W tej materii również staramy się prężnie działać. Zdrowie naszych zawodniczek jest dla nasz bardzo ważną kwestią dla tego też jako jedni z pierwszych przystąpiliśmy do pilotażowego programu monitoringu zmęczenia zawodniczek. Program to efekt współpracy WZPN, Rehasport Clinic , AWF Poznań. Pozwoli on zoptymalizowanie treningów pod względem zmęczenia poszczególnych zawodniczek. Drugim ważnym aspektem w temacie bezpieczeństwa jest fakt podpisania umowy z w tej chwili już naszym partnerem medycznym Rehasport Clinic co znacznie wpłynie na jakość i szybkość obsługi zawodniczki w przypadku ewentualnego urazu.
Klub to żywy organizm w którym ciągle zachodzą zmiany, zmiany które mają umożliwić osiągniecie celu – dlatego wiele się dzieje i dziać się będzie w naszych szeregach.

 

TABELA:

  1. KA 4 resPect Krobia                     27 punktów
  2. JUNA-TRANS Stare Oborzyska   24 punkty
  3. Grom Wolsztyn                            15 punktów
  4. OSTROVIA 1909 Ostrów Wlkp    14 punktów
  5. Stainer Polonia Leszno                8 punktów
  6. Grom Czacz                                 0 punktów
X