Napisany przez: ka4respect Category: Brak kategorii Komentarze: 0

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-16 na piątkę! 

W niedzielę 14 lutego w Poznaniu rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w kategorii U-16. W hali na Morasku pojawiło się osiem drużyn, które w wyniku wcześniejszego losowania podzielone zostały na dwie grupy. Zawodniczki KA 4 resPect za swoich grupowych rywali miały Wartę Poznań, Grom Wolsztyn, UAM Poznań. 

Nasze zawodniczki zmagania w turnieju rozpoczęły od spotkania z drużyną z Wolsztyna. Podopieczne Dagmary Grad od początku kontrolowały przebieg spotkania i pewnie pokonały Grom 4:0. KA 4 resPect 4 : 0 Grom Wolsztyn 

Bramki: Kubiak, Wojciechowska, Łukowiak, Bańkowiak 

Kolejnym grupowym rywalem juniorek była Warta Poznań. Pełne zaangażowanie i koncentracja od początku meczu zaprocentowały szybką bramką. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Poznanianki doprowadziły do wyrównania i mimo kilku dogodnych sytuacji po obu stronach wynik nie uległ już zmianie. Duża w tym zasługa bardzo dobrze dysponowanej w tym spotkaniu w naszej bramce Oliwii Rychlickiej. 

KA 4 resPect 1 : 1 Warta Poznań Bramki: Wojciechowska 

W ostatnim spotkaniu w grupie naprzeciwko naszych zawodniczek stanęła drużyna UAM Poznań. Szybko stracona przez nasz zespół bramka ustawiła przebieg spotkania. Poznanianki do ostatniej minuty kontrolowały mecz i zwyciężyły 1:0. Przegrana przekreśliła szanse naszych juniorek na grę w półfinałach. 

KA 4 resPect 0 : 1 UAM Poznań 

Zajęcie trzeciej pozycji w grupie sprawiło, że ostatnim meczem naszych zawodniczek na turnieju było spotkanie o miejsca 5-6. Rywalem KA 4 resPect Girls była drużyna GSS Grodzisk Wlkp. Zwycięstwo 3:0 uplasowało zespół juniorek na 5 miejscu w końcowej klasyfikacji. 

KA 4 resPect 3 : 0 GSS Grodzisk Wlkp. Bramki: Kubiak, Wojciechowska, Jasiak 

Zespół KA 4 resPect na turnieju wystąpił w składzie: Kornelia Kaczmarek, Oliwia Rychlicka, Wiktoria Nowak©, Michalina Łukowiak, Laura Moeglich, Dominika Bańkowiak, Aleksandra Jasiak, Zofia Rogalska, Zofia Kubiak, Zofia Wojciechowska.

Końcowa klasyfikacja Halowych Mistrzostw Wielkopolski U-16

 1. UAM Poznań
 2. Medyk I Konin
 3. Medyk II Konin
 4. Warta Poznań
 5.  KA 4 resPect
 6. GSS Grodzisk Wlkp.
 7. Juna – Trans Stare Oborzyska
 8. Grom Wolsztyn

Nagrody indywidualne:

 • MVP turnieju – Julia Drożak (Medyk I Konin)
 • Królowa strzelczyń turnieju – Martyna Nowaczyk (UAM Poznań)
 • Najlepsza bramkarka turnieju – Katarzyna Lewandowska (UAM Poznań)