Napisany przez: ka4respect Category: Brak kategorii Komentarze: 0

W niedzielę 21 lutego w Miejskiej Górce odbyły się halowe mistrzostwa Wielkopolski U-13. Do rozgrywek o tytuł najlepszej drużyny w województwie przystąpiło 9 zespołów. W drodze losowania utworzono dwie grupy, w których gra odbywała się systemem każdy z każdym.

Nasza drużyna otworzyła turniej pewnym zwycięstwem z UAM Poznań 3:0. Kolejnym rywalem grupowym podopiecznych Agaty Polowczyk były zawodniczki ze stolicy Wielkopolski – Warta II Poznań. Po raz kolejny dziewczyny pokazały na boisku swoje wysokie umiejętności i mogły dopisać 3 punkty do swojego dorobku. Apetyty na wygranie grupy w trzecim spotkaniu ostudziła nam Warta I Poznań zwyciężając 4:0. W kolejnym meczu udowadniamy, że był to wypadek przy pracy i pokonujemy 3:1 JUNĘ – TRANS Stare Oborzyska meldując się tym samym w półfinałach.

Wyniki spotkań grupowych:

KA 4 resPect 3 : 0 UAM Poznań

KA 4 resPect 2 : 0 Warta II Poznań

KA 4 resPect 0 : 4 Warta I Poznań

KA 4 resPect 3 : 1 JUNA – TRANS Stare Oborzyska

Mecz półfinałowy z Polonią Środa Wlkp. w regulaminowym czasie gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. Nasze zawodniczki okazały się lepszymi egzekutorami rzutów karnych i po trzech, pewnych trafieniach zapewniły sobie grę w finale.

KA 4 resPect – Polonia Środa Wlkp. 0:0 (3:2 k.)

W meczu finałowym ponownie naprzeciwko nas stanęła drużyna Warty I Poznań. Nasze zawodniczki wyciągnęły wnioski z pierwszego spotkania i w decydującym meczu to one przejęły inicjatywę. Mimo stworzenia kilku dogodnych sytuacji, żaden z zespołów nie potrafił znaleźć drogi do bramki. W rzutach karnych nie pozostawiamy rywalkom złudzeń i po dwóch trafieniach zdobywamy halowe mistrzostwo Wielkopolski.

KA 4 resPect – Warta I Poznań 0:0 (2:0 k.)

Myślę, że zdobycie mistrzostwa to nie przypadek, a zwieńczenie solidnej pracy na treningach. Miałyśmy bardzo ciężką grupę, w której byli faworyci tego turnieju. Mimo to byłam spokojna o poziom piłkarski swoich zawodniczek, bo wiem jaki progres zrobiły w ostatnim czasie. Największym wyzwaniem dla mnie było ich odpowiednie nastawienie do gry przeciwko tak dobrym zespołom. Moje podopieczne wytrzymały presje. Mimo wysokiej porażki w fazie grupowej z Wartą Poznań, w finale przeciwko temu zespołowi dziewczyny wyszły zmotywowane i jak równy z równym przystąpiły do gry. Zdobycie mistrzostwa Wielkopolski pokazuje, że drzemie w nich ogromny potencjał, a klub z małej miejscowości może mierzyć się z najlepszymi. Jestem bardzo dumna ze swoich zawodniczek – podsumowała turniej trenerka Agata Polowczyk.

KA 4 resPect reprezentowały: Wiktoria Krawiec, Marta Szwarc, Tosia Wajnert, Zuzanna Przybylak, Julia Kwiecińska, Zofia Kalak, Lena Adamska, Klaudia Andrzejak, Natalia Kordus, Wiktoria Langner

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

  1. KA 4 resPect
  2. Warta I Poznań
  3. Polonia Środa Wlkp.
  4. GSS Grodzisk Wlkp.
  5. Warta II Poznań
  6. Grom Wolsztyn
  7. JUNA – TRANS Stare Oborzyska
  8. KKPK Medyk Konin
  9. UAM Poznań

Najlepsza zawodniczka turnieju: Julia Witek – UAM Poznań

Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju: Kasia Włodarska – Warta I Poznań

Najlepsza bramkarka turnieju: Alicja Ossowska – Warta I Poznań

Nagrody dla najlepszych zespołów i zawodniczek wręczali prezes Wielkopolskiego ZPN Paweł Wojtala, przewodniczący WPK Łukasz Kaczmarek oraz Paweł Mrozkowiak członek zarządu Wielkopolskiego ZPN.

Sponsorami Halowych Mistrzostw Wielkopolski były firmy: Krispol oraz KA 4