Misja fundacji

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa.”

Johann Wolfgang Von Goethe

Fundacja na rzecz rozwoju młodych talentów „KA 4 resPect” zajmuje się wielosekcyjnym szkoleniem dzieci i młodzieży.

Dążymy do tego, żeby proces rozwoju młodych pokoleń sportowców przebiegał w sposób nowoczesny, kompleksowy i efektywny. Chcemy by nasi podopieczni rozwijali swoje zainteresowania zgodnie z zasadami fair play.

Wykwalifikowana kadra ludzi pełnych pasji, ma sprawić, aby każdy z naszych podopiecznych stawał się z dnia na dzień lepszym zawodnikiem i człowiekiem.

U13 Kobiet w Miejskiej Górce, 2019 rok

Wizja fundacji

Chcemy znaleźć się w ścisłej czołówce pod względem szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce. Zależy nam, aby marka KA 4 resPect była rozpoznawalna, szanowana i wywoływała pozytywne emocje. Pragniemy być kreatorem nowatorskich standardów w szkoleniu sportowym oraz promocji aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Cele długoterminowe

Wychowankowie „KA 4 resPect” zdobywają najważniejsze trofea w Polsce.
Wychowankowie „KA 4 resPect” są reprezentantami kadry Wielkopolski i kadry Polski.
Wychowankowie „KA 4 resPect” zasilają składy drużyn z Ekstraklasy.

Poczucie celu

Utożsamiamy się z wypracowanym i przyjętym kierunkiem działań, angażując się w jego realizację.

Odpowiedzialność

Mamy poczucie własności organizacji, przyjmujemy na siebie obowiązek realizacji celów, misji i wizji zgodnie z przyjętymi wartościami, będąc świadomymi wzajemnych zależności.

Szacunek

Nasza praca oparta jest na poszanowaniu wszystkich osób i podmiotów współpracujących jak i samych siebie.

Współpraca

Działamy, wspierając się wzajemnie, dzielimy się posiadaną wiedzą, rozwiązujemy wspólnie problemy, zespołowo osiągamy założone cele. Jesteśmy gotowi na współdziałanie w celu realizacji wizji.

Początki

Od początku swojej działalności, oprócz transakcji handlowych, staramy się pomagać innym. Wspieramy lokalną oświatę oraz inicjatywy sportowe, aby propagować popularyzację aktywności fizycznej, szczególnie wśród najmłodszych oraz wspierać młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi.

Staramy się motywować dzieci do działania, aby poprzez swoje pasje nabierały pewności siebie, a jednocześnie przebywały wśród rówieśników. Uważamy, że sport uczy je systematyczności, kształtuje zacięcie oraz chęć pokonywania własnych słabości, co jest niezwykle istotne w dorosłym życiu. Nie można zapomnieć, że oprócz aktywności fizycznej, równie ważny jest rozwój intelektualny, na który, w równym stopniu – jako opiekunowie, zwracamy uwagę.

Sumując powyższe składniki, zapadła decyzja o utworzeniu fundacji i tak, w 2015 powstała Fundacja na rzecz rozwoju młodych talentów „KA 4 resPect”.

Trenerem został Łukasz Walczak, a w szeregi KA 4 resPect wstąpiło 20-cioro dzieci. Obecnie trener zajmuje się czterema grupami, a fundacja obejmuje ponad 50-cioro dzieci. Zawodnicy pochodzą z Krobi, Gostynia i okolicznych wiosek. – W przeciągu zaledwie 16 miesięcy działalności osiągnęliśmy wiele, to jednak nie upoważnia nas do spoczęcia na laurach. Przeciwnie, powoduje ciągłe podnoszenie poprzeczki. Plany mamy duże, ale na ich realizację musimy jeszcze poczekać – mówi Łukasz Kaczmarek, prezes zarządu KA 4 resPect. – W tej chwili otrzymujemy najcenniejszą nagrodę – uśmiechy!

52592525_313043979566008_8548590691347857408_n

Logotyp

logo

Biały

To symbol czystości, niewinności, bezpieczeństwa, kojarzony jest z prawdomównością, prostotą, dobrem i poczuciem wolności. Podstawowe przesłanie bieli brzmi: zróbcie mi miejsce, abym mógł zacząć działać, pokazać swoje ogromne możliwości i to jakim jestem doskonałym. Stwórzcie mi przestrzeń i obdarujcie mnie wolnością, abym mógł zebrać jak najwięcej.

Zółty

Symbolizuje radość, ciepło, słońce, pogodę i optymizm. Życiodajne ciepło otulające ziemię powoduje rozwój i dojrzewanie, a także potrzeb podzielenia się radością z innymi.

Czerwień

Symbolizuje działanie, przygodę, energię, miłość, pasję, wigor i silę. Kojarzony z życiem, energią, żywiołowością i agresją działa pobudzająco jak płachta na przysłowiowego byka i w podobny sposób porusza innych, zachęcając ich do akcji.

Czarny

To symbol władzy, mocy, trwałości i wytrzymałości, inteligencji i elegancji. W Chinach czerń jest kolorem małych chłopców i szczęścia.

Czarna pantera

Uchodzi za maga i mistyka w zwierzęcym świecie, za przewodnika nocy. Symbolizuje magiczne zdolności. Jest cierpliwym przewodnikiem. Uważnie obserwując nasze kroki, pozwala nam zbierać doświadczenia.

Pantera symbolizuje odwagę, męstwo i siłę. W źródłach starożytnych to symbol kobiet walczących.

Czarna pantera jest wytrwałym i potężnym drapieżnikiem, ale jest też pełna wrażliwości i delikatności. Pokazuje moc, jaka leży w ciszy, w odpoczynku, w odczekaniu i cierpliwości.