Napisany przez: ka4respect Category: Brak kategorii Komentarze: 0

Wszyscy czekaliśmy na informację o wznowieniu rozgrywek, jednak ze względu na sytuację epidemiczną nie był to wymarzony okres przygotowawczy. Trener Filip Kolasa podsumował przebieg przygotowań i opowiedział o celach przed nadchodzącą rundą.

Czy pandemia wymusiła duże zmiany w przygotowaniach do rundy wiosennej?

Oczywiście, że tak. Pierwszą rzeczą, która uległa zmianie była rezygnacja z obozu zimowego ze względu na zamknięte obiekty. Druga sprawa to brak dostępności do infrastruktury sportowej w czasie lockdownu. Plan opieraliśmy głównie na pracy indywidualnej i zajęciach biegowych w okolicznych lasach i innych terenach zielonych.

 

Czy mimo sytuacji jest trener zadowolony z przebiegu pracy w tym okresie?

Tak, okres 16 tygodni możemy zaliczyć do bardzo udanych. Większość zespołu bardzo ciężko pracowała nad przygotowaniem do nadchodzącej rundy. Rozegraliśmy w tym okresie siedem meczów kontrolnych z bardzo dobrymi zespołami, co dało nam spory materiał do analizy.

Przed rundą wiosenną w zespole pojawiło się kilka nowych twarzy, w tym coraz odważniej wchodzące do drużyny juniorki. Czy jest trener zadowolony ze stanu osobowego kadry?

Nasz zespół cały czas zyskuje na wartości. Pojawienie się nowych zawodniczek w zespole seniorek jest dla nas dużym atutem.  Nie mam tutaj na myśl tylko doświadczonych piłkarek takich jak Wiktoria Owoc czy top zawodniczki Dagmary Grad, która tuż przed rundą dołączyła do drużyny. Cieszy mnie postawa młodych zawodniczek, które zostały wprowadzone do kadry. Trzy juniorki Wiktoria Nowak, Aleksandra Jasiak i Dominika Bańkowiak będą już za moment stanowić o sile i jakości gry tego zespołu.

Czy kibice zauważą zmianę w grze KA 4 resPect Girls? Jaki jest cel drużyny na drugą część sezonu?

Robimy wszystko, by grać coraz lepiej. Bardzo ciężko pracujemy na treningach. Dużo spraw analizujemy, omawiamy i korygujemy. Wszystko po to by grać jeszcze skuteczniej i lepiej dla oka. Cel jest jasny – awans do II ligi. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy przy reorganizacji lig kobiecych wszystko może się wydarzyć. Zajęcie miejsca w pierwszej trójce być może będzie premiowane właśnie awansem do II ligi.

Czego życzyć trenerowi przed rundą rewanżową?

Zdrowia dla całej drużyny.

Życzymy więc całej drużynie zdrowia i kompletu punktów w nadchodzącym meczu. Już w sobotę nasz zespół podejmie na stadionie w Pakosławiu Lechię Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.