Napisany przez: ka4respect Category: Brak kategorii Komentarze: 0

Długi weekend mógł oznaczać tylko jedno – dużo grania, jeszcze więcej piłkarskich emocji.

ŻAK – MŁODZIK

Wszystkie nasze drużyny chłopięce wzięły udział w turnieju piłkarski z okazji Dnia Dziecka imienia Ryszarda Zjeżdżałki – wielkiego miłośnika piłki nożnej i skarbnika gminy Pępowo. Przepiękna słoneczna pogoda dopełniła tę wielką sportową uroczystość, którą otworzył Wójt Gminy Pępowo Grzegorz Matuszak wraz z przyjacielem śp. Ryszarda Zjeżdżałki i wieloletnim działaczem Dąbroczanki Bogdanem Matylą oraz dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej Leszkiem Żelaznym. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Pępowo, GOKSiAL Pępowo, KA 4 Wyroby Hutnicze, Dąbroczanka Pępowo i KA 4 resPect. Patronat nad wydarzeniem objął Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Pierwsze rozgrywki rozpoczęły się na pępowskim stadionie o godz. 9:00. Rozgrywki były prowadzone w kilku kategoriach: skrzat (roczniki 2014 i młodsi), żaki F1 (rocznik 2012), żaki F2 (rocznik 2013) oraz orlik (2010/2011). W Pępowie pojawiły się drużyny z sąsiadujących miejscowości: Kania I Gostyń, KA 4 resPect, Kania 2 Gostyń, FUTSAL Gostyń, ASTRA Krotoszyn, Młoda Rawia Rawicz, APR Gostyń, FA Leszno, LPFA Rawicz.

Była to świetnie zorganizowana impreza – bardzo dużo grania, mnóstwo dodatkowych atrakcji, a uśmiechy dzieci są najlepszym tego podsumowaniem.

MŁODZICZKI

Nasze młodziczki ponownie spotkały się z drużyną Awdańca Pakosław. Mecz w Pakosławiu był zupełnie inny niż ten sprzed tygodnia, w którym byliśmy gospodarzem. Oba zespoły wyciągnęły wnioski z poprzedniego pojedynku i poprzeczka w tych zmaganiach była dużo wyżej zawieszona. Drużyny charakteryzowała duża wola walki i zaangażowanie. Mecz był bardzo wyrównany i szybki, co przyniosło trenerom i kibicom wiele emocji. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli chłopcy z Pakosławia. Mimo dobrej gry niewykorzystane sytuacje bramkowe, które mogły odwrócić losy spotkania pozostawiają niedosyt.

Awdaniec Pakosław – KA 4 resPect GIRLS 5:3

Bramki: Przybylak, Andrzejak, Łuczak

Kadra: Kwiecińska, Szwarc, Adamska, Andrzejak, Kordus, Przybylak, Wajnert, Łuczak, Krawiec

SENIORKI

Bardzo intensywny czas mają za sobą nasze zawodniczki grające w III lidze. W czwartkowe przedpołudnie podejmowały w Pakosławiu lidera rozgrywek drużynę MARCUS Gdynia.

„Mecz z liderem III ligi był dla nas bardzo ważnym spotkaniem. Ciężko pracowaliśmy, by jak najlepiej wypaść przed własną publicznością. Założenia i najwyższy poziom sportowy w tym meczu udało nam się prezentować tylko przez 30 minut tego pojedynku. Późniejsze wydarzenia, czyli strata aż 8 bramek były konsekwencją licznych błędów indywidualnych. Skuteczność i zaangażowanie jakim w tym dniu charakteryzował się zespół z Gdyni zadecydowały o srogiej porażce na własnym stadionie. Na pewno ta porażka bardzo nas zabolała, tym bardziej że po raz pierwszy w lidze przegrywamy tak wysoko.” – podsumował spotkanie trener Filip Kolasa.

KA 4 resPect GIRLS – Marcus Gdynia 1:9

Bramka: Sierpowska

Kadra: Kaczmarek, Kołodziejczak, Polowczyk, Sierpowska, Nowak Wiktoria, Nowak Kasia, Dworniczak, Teofilewska, Łagoda, Owoc, Szymczak, Roszkowiak, Jasiak, Bańkowiak, Chuda.

Po jednym dniu regeneracji już w sobotnie przedpołudnie nasze zawodniczki udały się w daleką drogę do Luzina. Oba zespoły do spotkania przystąpiły w bardzo okrojonych składach. Ze względu na kontuzje i liczbę zgormadzonych kartek kilka podstawowych zawodniczek nie mogło wziąć udziału w tym meczu. W upalnej aurze nasz zespół mierzył się z ambitnym przeciwnikiem z ziemi kaszubskiej. Spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie boiska i było bardzo wyrównane. W regulaminowym czasie gry oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji bramkowy i mecz zakończył się podziałem punktów.

GOSRiT Luzino – KA 4 resPect GIRLS 0:0

Kadra: Dworniczak, Kołodziejczak, Polowczyk, Sierpowska, Roszkowiak, Szymczak, Teofilewska, Owoc, Jasiak, Łagoda, Chuda, Kaczmarek