Napisany przez: ka4respect Category: Brak kategorii Komentarze: 0

Zespoły młodzieżowe naszej fundacji zakończyły w ubiegły weekend ligowe rozgrywki. Mamy powody do zadowolenia, bo to była bardzo dobra runda w ich wykonaniu. Świetne spotkanie mają za sobą seniorki naszego klubu, które pokonały liderki z Poznania i jeden mecz dzieli je od przerwy zimowej.

MŁODZIK

Zwycięstwem w Osiecznej zespół Marka Józefiaka zakończył rozgrywki w rundzie jesiennej. Wysoką wygraną udowodnili, że nie mieli sobie równych w lidze. Nasi chłopcy w 10 meczach zdobyli komplet punktów strzelając 105 bramek i tracąc tylko 5. Świetna, równa postawa całego zespołu zaowocowała awansem do wyższej ligi. Młodzicy nie zawieszają butów na kołku na przerwę zimową. Już niedługo zobaczymy ich ponownie w turniejach i spotkaniach sparingowych.

W Osiecznej zagrali: Mateusz Rolnik, Wojciech Haremza, Oskar Okręt, Nikodem Gruetzmacher, Kacper Wróbel, Franek Mendyka, Tomasz Grobelny, Tomasz Bąk, Alek Grześkowiak, Oliwier Domański, Filip Małysiak, Adam Biderman.

JUNIORKI

W sobotę juniorki rozegrały ostatni mecz w lidze młodzika. Spotkanie z APR Pogorzela toczyło się pod pełną kontrolą naszych zawodniczek. Dziewczyny spokojnie realizowały założenia meczowe i mimo solidnej defensywy przeciwników stworzyły kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Pięć z nich skutecznie sfinalizowały. „Zrobiłyśmy analizę, wyciągnęłyśmy wnioski z pierwszego spotkania i rewanż wyglądał już zdecydowanie inaczej, co nas wszystkich bardzo cieszy” – podsumowała trenerka Polowczyk.

KA 4 resPect – APR Pogorzela 5:0

Bramki: Lena Adamska 3x, Laura Moeglich, Klaudia Andrzejak

Skład: Małgorzata Knaflewska, Marcela Kędzierska, Michalina Łukowiak, Marta Szwarc, Klaudia Andrzejak, Natalia Kordus, Lena Adamska, Wiktoria Krawiec, Antonina Wajnert, Zuzanna Przybylak, Laura Moeglich

W niedziele ponownie mogliśmy oglądać w akcji nasz zespół U-15. Podopieczne Agaty Polowczyk w Poznaniu rozegrały ostatnie spotkanie w wielkopolskiej lidze juniorek z miejscowym UAM.

„Bardzo dobrze weszłyśmy w mecz od początku starałyśmy się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, wymieniałyśmy dużo podań. Z upływem czasu coraz bardziej doskwierały nam mikrourazy, co było widać po zawodniczkach. Do przerwy schodziłyśmy z wynikiem 4-0 dla rywalek. W 50 minucie po uderzeniu piłką w nos i silnym krwotoku, boisko musi opuścić Marysia i od tej pory gramy w 10. Przez 15 kolejnych minut dziewczyny dwoją się i troją na boisku, żeby nie stracić kolejnej bramki, ale niestety przeciwnik wykorzystuje nasze osłabienie i w końcu kapitulujemy. Mimo wysokiej porażki, dziewczyny zagrały dobre spotkanie i schodzimy z uniesionymi głowami. Nie mamy się czego wstydzić.” – podsumowała spotkanie trenerka.

UAM Poznań – KA 4 resPect 12:0

W meczu wystąpiły: Małgorzata Knaflewska, Marcela Kędzierska, Michalina Łukowiak, Marta Szwarc, Klaudia Andrzejak, Natalia Kordus, Lena Adamska, Wiktoria Krawiec, Antonina Wajnert, Zuzanna Przybylak, Marysia Krzyżoszczak, Laura Moeglich

SENIORKI

Zespół seniorek swoje ligowe spotkanie rozegrał już w czwartek. Do Pakosławia przyjechały liderki z Poznania. Na taki mecz nikogo nie trzeba było dodatkowo mobilizować i było to widać po naszych zawodniczkach od pierwszego gwizdka. Konsekwentna gra w obronie i bardzo dobra postawa Ani Dworniczak sprawiała, że przeciwniczki wypadały ze swego rytmu, a nasz zespół coraz częściej zagrażał bramce Lecha. Jedną z takich sytuacji wykorzystała Łucja Teofilewska i podopieczne Filipa Kolasy mogły cieszyć się ze zwycięstwa z wyżej notowanym rywalem. Ostatni mecz ligowy seniorki rozegrają w sobotę w Osielsku.

KA 4 resPect – KKS Lech Poznań/UAM 1:0

Bramka: Teofilewska

Skład KA 4 resPect: Dworniczak, Chuda, Polowczyk, Kołodziejczak, Nowak, Łagoda, Śniegucka, Roszkowiak, Andrzejczak, Teofilewska, Jasiak, Bańkowiak, Stryczna, Szymczak, Kaczmarek