Napisany przez: ka4respect Category: Brak kategorii Komentarze: 0

ŻAK 2012


W sobotę podopieczni Eli Nowicz wzięli udział w finałowym turnieju ligi Kosmiczny Gol, która cyklicznie odbywała się na obiektach w Lesznie.

W pierwszym spotkaniu tego dnia naszej drużynie udało się podjąć walkę z jednym z najbardziej wymagających zespołów tych rozgrywek. Chłopcy prezentowali się bardzo dobrze, a ich postawę docenili również trenerzy innych drużyn. Z kolejnych spotkań nie mogliśmy być zadowoleni, popełnialiśmy sporo błędów i dopiero w ostatnim starciu wróciliśmy na właściwe tory. W meczu z AP Wilki Dąbrówka widać było współpracę oraz determinację całego zespołu, co przełożyło się na szczęśliwy dla nas końcowy rezultat.

W całym cyklu rozgrywek chłopcy uplasowali się na 3 miejscu.

„Chłopcom należą się duże brawa za postawę w całym cyklu rozgrywek. Warto dodać, że po raz pierwszy mieliśmy okazję grać w systemie rozgrywkowym starszego rocznika. Z meczu na mecz nasi zawodnicy coraz lepiej radzili sobie na większym boisku i z większą liczbą zawodników. Bardzo cieszy nas widoczny progres.” – podsumowała trenerka.

W cały cyklu turniejów udział wzięły drużyny: Korona Wschowa, APR Leszno I, APR Leszno II, APR Kępno, AP Wilki Dąbrówka, KA 4 resPect

Nasz zespół w lidze Kosmiczny Gol reprezentowali: Bartkowiak Adam, Chudy Szymon, Dąbrowski Adam, Drobniak Kacper, Jakubiak Oliwier, Jarczyński Adam, Kaliński Alan, Kordus Wojtek, Pawlak Władek, Skrzypalik Szymon, Szpurka Kacper, Szymkowiak Stasiu, Wojciechowski Nikodem, Wojtasik John, Wylęga Mateusz, Wolny Bartek.

MŁODZIK

W sobotę o godzinie 10:00 na boisko w Kępnie wybiegła drużyna młodzika, by zmierzyć się z miejscową Akademią Reissa. Obie drużyny usposobione ofensywnie, chcące grać piłką sprawiły, że spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Już pierwsza nasza akcja zakończyła się golem autorstwa Oliviera Kuryłasa. Z biegiem czasu swoje show pokazał Oskar Okręt – zdobywca hat-tricka. Nie można zapomnieć również o pięknych asystach przy tych bramkach jego kolegów. Po trafieniu dołożyli Tomasz Bąk i Filip Małysiak. W samej końcówce w nasze poczynania wkradło się rozluźnienie i tracimy dwie bramki. Mecz kończymy zwycięstwem 6-2. Warto odnotować bardzo dobry występ Laury Moeglich w swoim debiucie, w drużynie młodzika.

KA 4 resPect 6 : 2 APR Kępno

Bramki: Olivier Kuryłas, Oskar Okręt x3, Tomasz Bąk, Filip Małysiak.

Zagraliśmy w składzie: Rolnik, Moeglich, Grzeskowiak, Grobelny, Bąk, Borowczyk, Okręt, Małysiak, Kuryłas, Krzyżosiak, Kapała, Haremza, Mendyka, Wróbel, Zaworowski.

SENIORKI

W niedzielne popołudnie seniorki rozegrały ostatni mecz kontrolny, podsumowujący cały okres przygotowań do rundy wiosennej III ligi. Rywalem naszego zespołu była drużyna z Grodziska Wielkopolskiego. Po bardzo wyrównanym spotkaniu i dobrej postawie naszych zawodniczek niestety przegrywamy z GSS Grodzisk Wlkp. 2:0.

„W grze naszego zespołu widać było zaangażowanie i walkę do ostatniego gwizdka, którego oczekuje od zawodniczek w każdym spotkaniu. Mądrze i ambitnie potrafiliśmy konstruować akcje mimo licznych absencji w naszym składzie. Bardzo cieszy dobra postawa juniorek naszego klubu oraz powrót do optymalnej dyspozycji części zawodniczek. Do wznowienia rozgrywek pozostają dwa tygodnie i w tym okresie będziemy się koncentrować na finalizacji i większej dynamice w grze.” – podsumował spotkanie Filip Kolasa.

KA 4 resPect 0 : 2 GSS Grodzisk Wlkp.

Zespół KA 4 resPect wystąpił w składzie: Kaczmarek, Łagoda, Sierpowska, Kołodziejczak, Grońska, Szymczak, Podworska, Roszkowiak, Teofilewska, Owoc, Jasiak, Nowak, Bańkowiak.