Napisany przez: ka4respect Category: Brak kategorii Komentarze: 0

Powrót do rozgrywek ligowych okazał się zimnym prysznicem dla naszych zespołów. W weekendowych meczach niestety, tym razem musieliśmy uznać wyższość rywali. Pora na wyciągnięcie wniosków i przygotowanie do kolejnych spotkań.

ŻAK 2012

W sobotę część chłopców z grupy żak 2012 zadebiutowała w lidze orlika E2. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Wisły Borek Wielkopolski. Nasi zawodnicy mimo różnicy wieku i często wzrostu, dzielnie walczyli nie odstając piłkarsko od swoich przeciwników. Podjęliśmy walkę, strzelając 4 bramki. Pokazaliśmy, jak gra się zespołowo, tworząc przyjemne dla oka składne akcje. Widać, że tęskniliśmy już za zieloną murawa i rywalizacją.

Strzelcy bramek:

Wojtek Kordus – 3x

Mateusz Wylęga – 1 (rzut karny)

Skład naszego zespołu: Bartkowiak, Chudy, Jarczyński, Wojtasik, Wylęga, Pawlak, Wojciechowski, Kordus, Skrzypalik, Wolny, Jakubiak.

MŁODZIK

Bardzo nieudanie rozpoczęli rundę wiosenną zawodnicy z rocznika 2009. W swoim pierwszym meczu po przerwie drużyna trenera Marka Józefiaka udała się do Ostrzeszowa i niestety wróciła bez punktów. Miejscowi tego dnia byli świetnie dysponowani i nie dali szans naszym chłopcom. Porażka 7-1 odzwierciedla to co działo się na boisku. Gospodarze dominowali w każdym aspekcie. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Kacper Zaworowski. Czas wyciągnąć wnioski i pokazać się lepiej w kolejnym spotkaniu. To już w najbliższa sobotę w Chwałkowie o godzinie 11:00 z Obrą Kościan.

AP Ostrzeszów – KA 4 resPect 7 : 1

W Ostrzeszowie zagrali: Rolnik, Grześkowiak, Kuryłas, Borowczyk, Moeglich, Łukowiak, Okręt, Małysiak, Grobelny, Biderman, Mendyka, Wróbel, Zaworowski.

MŁODZICZKI

W niedzielny poranek zespół Agaty Polowczyk rozpoczął ligową rywalizację. Przeciwnikami naszych dziewcząt była drużyna GAS Krobia. Nasza drużyna świetnie weszła w mecz – tempo i organizacja gry wyglądały bardzo dobrze. Z upływem czasu i sił zarysowywała się przewaga chłopców z Krobi, którzy ostatecznie zwyciężyli w tym spotkaniu. Mimo wysokiego wyniku dziewczyny pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie.

KA 4 resPect Girls – GAS Krobia 3 : 9

Bramki: Klaudia Andrzejak, sam., Joanna Łuczak

Zespół wystąpił w składzie: Kwiecińska, Szwarc, Adamska, Andrzejak, Kordus, Przybylak, Wajnert, Łuczak

SENIORKI

W Pakosławiu rundę wiosenna zainaugurowały seniorki naszego klubu. Pierwszym rywalem KA 4 resPect Girls była AP Lechii Gdańsk. Pierwsza część spotkania to dominacja naszego zespołu w każdym elemencie. Z ponad 8 sytuacji strzelecki niestety na bramkę udało zamienić się tylko jedną. Natomiast zespół z Trójmiasta wyprowadził jeden, ale za to skuteczny atak szybki i pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem. Druga odsłona meczu to już wyrównany pojedynek. Po kontuzjach Szymczak i Grońskiej, które musiały opuścić boisko w 60 minucie nasz zespół przestaliśmy panować nad sytuacją boiskową.

Drużyna Lechii przez całe spotkanie upatrywała swoich szans w SFG i taką wykorzystały w 75 minucie spotkania zamieniając rzut wolny na bramkę. Walka i nieustępliwość do samego końca niestety nie przyniosła nam upragnionego gola. Ligowe zmagania rozpoczynamy bez punktów.

„Nie tak wyobrażaliśmy sobie start rundy wiosennej i nie takim wynikiem powinien zakończyć się sobotni mecz dla naszego zespołu. Po raz kolejny sprawdziło się porzekadło piłkarskie, że niewykorzystane sytuacji się mszczą. Sport niesie ze sobą zwycięstwa i porażki – to jest jego piękno. Ta przegrana tylko nas wzmocni i da dodatkową motywację do dalszej pracy.” – trener Filip Kolasa.