Napisany przez: ka4respect Category: Brak kategorii Komentarze: 0

ŻAK 2012

W sobotę chłopcy z rocznika 2012 rozegrali kolejny mecz w lidze orlika. Spotkanie można uznać za pojedynek derbowy, ponieważ naszym przeciwnikiem była Gminna Akademia Sportu Krobia. Prowadzenie gry, szczególnie w pierwszej połowie zaowocowało 6 bramkami. W kolejnej udało się zdobyć jeszcze kilka goli, ale utrata skupienia w obronie skutkowała utratą 5 bramek. Na listę strzelców wpisali się: Wojtasik, Wylęga, Kordus, Chudy.

Drużyna KA 4 resPect wystąpiła w składzie: Bartkowiak, Wylęga, Jakubiak, Wolny, Chudy, Kordus, Jarczyński, Pawlak, Dąbrowski, Wojciechowski, Wojtasik.

Po meczu z naszego zaproszenia na sparing skorzystał zespół GOS Koźmin Wielkopolski. Była to okazja by chłopcy rozegrali kolejne minuty. Do towarzyskiej rywalizacji stanęła połączona grupa żaków 2013/2012.

W meczu zagrali: Wojtasik, Zaworowski, Chudy Gracjan, Kaliński Alan, Kordus, Chudy Szymon, Dąbrowski Adam, Dąbrowski Tomek, Wojciechowski, Pawlak, Jakubiak Oliwier, Wolny.

MŁODZIK

Drużyna młodzika na spotkanie z UKS AP Reissa Kępno udała się bez swojego pierwszego trenera, który zerwał ścięgno Achillesa i jest po zabiegu operacyjnym. Tymczasowo jego obowiązki przejęła Dagmara Grad. Chłopcy wyszli na boisko bardzo zdeterminowani. Ten mecz miał być wyrazem wsparcia dla trenera Marka Józefiaka. Bardzo wyrównany pojedynek w ostatnich sekundach na swoją korzyść odwrócili gospodarze. Mimo ogromnej woli walki i zaangażowania, które chcemy oglądać w każdym meczu nasi chłopcy zeszli z boiska pokonani.

UKS AP Reissa Kępno – KA 4 resPect 1:0

Kadra meczowa: Bąk, Biderman, Borowczyk, Grobelny, Gruetzmacher, Grześkowiak, Kuryłas, Małysiak, Moeglich Laura, Mendyka, Nowacki, Okręt, Rolnik, Wróbel, Zaworowski.

SENIORKI

W niedzielne popołudnie drużyna seniorek podejmowała na boisku w Pakosławiu drużynę LFA Szczecin. Po niespodziewanych wynikach w tej kolejce III ligi wygrana w tym spotkaniu dawała naszej drużynie awans na drugą pozycję w tabeli. Przejęcie inicjatywy od początku meczu pozwalał z optymizmem patrzeć na rozstrzygnięcie tego pojedynku. Niestety mimo prowadzenia gry, to zespół z województwa zachodniopomorskiego wykorzystał błąd naszych dziewcząt i objął prowadzenie. W drugiej odsłonie w Pakosławiu oglądaliśmy jednostronny pojedynek. KA 4 resPect Girls swoją dominację udokumentowały trzema trafieniami i mogły świętować zwycięstwo. Bramkę na 1:1 strzeliła Wiktoria Owoc, tym samym wpisując się po raz pierwszy na listę strzelców w naszym zespole. Ta sam zawodniczka wywalczyła kilka minut później rzut karny, który na bramkę zamieniła Katarzyna Nowak. Kropkę na i postawiła niezwodna ostatnio Klaudia Szymczak ustalając wynik spotkania na 3:1.

„Postawa i wola walki całego zespołu zasługuje na słowa uznania. Niespodziewanie w pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:0 po precyzyjnym uderzeniu z 20 m zawodniczki ze Szczecina. Wymiana zdań, wprowadzenie kilku poprawek w trakcie przerwy dały efekt w postaci poprawy gry i nastawienia mentalnego moich podopiecznych. Walka i zaangażowanie wszystkich zawodniczek zaprocentowały. W 7 minut odwróciliśmy przebieg meczu dokumentując swoją dominację na boisku trzema bramkami.” – podsumował spotkanie trener Filip Kolasa.

KA 4 resPect Girls – FLA Szczecin 3:1

Bramki: Owoc, Nowak, Szymczak

Skład zespołu: Dworniczak, Kołodziejczak, Grad, Sierpowska, Nowak Wiktoria, Łagoda, Nowak Katarzyna, Podworska, Owoc, Teofilewska, Szymczak, Polowczyk, Kaczmarek, Bańkowiak, Roszkowiak, Jasiak.

Fotorelacja ze spotkania: LINK